اخباراخبار

گزارش ویدئویی از سامانه مونیتورینگ یکپارچه معین

سید رضا بنی‌هاشمی، معاون مدیرعامل در امور بانک‌های اطلاعاتی شرکت بهسازان ملت در این ویدئو در مورد سامانه مونیتورینگ یکپارچه معین که برای نظارت بر عملکرد سامانه‌های بانکی تولید و عملیاتی شده است، صحبت می‌کند.

ارائه سامانه معین برای جمعی از مقامات کشوری و مدیران بانکی کشور در نمایشگاه الکامپ

وزیر ارتباطات، وزیر اقتصاد، معاون اقتصادی رئیس جمهور و جمعی از مدیران بانکی کشور، از غرفه بهسازان فردا در الکامپ بازدید کردند و در جریان محصولات این گروه در حوزه های مختلف از جمله بانکداری دیجیتال و سامانه مونیتورینگ معین قرار گرفتند.

شرکت پایش افزار فناوران شریف با حضور در بخش بهسازان ملت از گروه بهسازان فردا برنامه ویژه ای برای حضور در نمایشگاه الکامپ ۹۸ داشت.

ثبت سامانه معین در لیست خدمات و فناوری‌های دانشگاه صنعتی شریف

معین یک سامانه جامع مونیتورینگ است که طیف وسیعی از اشیاء زیر را مانیتور می کند:
1.    تجهیزات شبکه: سوئیچ‌ها، روترها و …
2.    تجهیزات امنیتی: فایروالها، IDSها، IPSها و …
3.    انواع سرورها: HP، Mainframe و …
4.    انواع سیستم‎های عامل: ویندوز، لینوکس و z/OS
5.    انواع پایگاه‌های داده: DB2،  MSSQL، Mongo و …
6.    انواع مجازی سازها: ESXi، VCenter و …
7.    انواع تجهیزات ذخیره‌سازی: HPE 3PAR و …
8.    انواع وب سرورها: آپاچی، IIS، WebSphere و …
9.    انواع پارامترهای کسب و کاری و پارامترهای برنامه های کاربردی

معرفی سامانه معین در همایش بانکداری الکترونیک به مخاطبان

سامانه معین در همایش بانکداری الکترونیک به مخاطبان معرفی شد. این سامانه که محصول شرکت‌های دانش افزار نارون شریف و شرکت پایش افزار فناوران شریف به عنوان تیم توسعه و شرکت بهسازان ملت به عنوان سرمایه گذار می باشد، در دومین روز همایش بانکداری الکترونیک، معرفی شد. در این برنامه، دکتر ملایی از تیم توسعه، با مشابه دانستن یک سامانه بانکی با یک موجود زنده گفت: «سلامت یک سامانه بانکی باید در قالب تابعی از متغیرهای مشخص تعریف شود و این پارامترها و تابع سلامت سامانه باید به طور مداوم مورد ارزیابی قرار گیرند.»

در حاشیه‌ی رویداد ناحیه نوآوری شریف محصول معین معرفی شد

در حاشیه ی رویداد «ناحیه نوآوری شریف» که صبح روز سه شنبه 25 دی ماه با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر پیروز حناچی شهردار تهران و دکتر فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، محصول معین توسط دکتر حبیبی و شمسائی به مهمانان و هیات همراه معرفی شد.

معرفی محصول معین در گزارش صدا و سیما از شرکت‌های دانش‌بنیان

در شهریور ماه سال ۱۳۹۷، صدا و سیما در بخش خبر ساعت ۲۱ اقدام به معرفی شرکت دانش افزار نارون شریف نمود. در این بخش خبری به معرفی آخرین دستاورد‌های فناورانه این شرکت دانش بنیان پرداخته شد. در این مصاحبه، ‌رئیس هیئت مدیره، مدیر عامل و معاونین شرکت به معرفی شرکت و آخرین محصولات آن پرداختند. سامانه معین (مانیتوینگ عملیات یکپارچه نوین) به عنوان محصول مشترک شرکت دانش افزار ناورن شریف و شرکت پایش افزار فناورن شریف در این گزارش معرفی شد.

بازدید از محصول مانیتورینگ معین توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

جناب آقای مهندس جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در دانشگاه صنعتی شریف، از مجموعه‌های مستقر در مجتمع خدمات فناوری و پارک فناوری دانشگاه بازدید نمودند. در خلال این بازدید، دستاورد‌های جدید مرکز راه‌کارهای اطلاعاتی هوشمند (که متشکل از اعضای شرکت دانش افزار نارون شریف و شرکت پایش افزار فناوران شریف می باشد)، به ایشان ارائه شد. از جمله سامانه ارائه شده، سامانه مدیریت عملیات یکپارچه نوین (معین) می باشد که مورد توجه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیئت همراه ایشان قرار گرفت.

سامانه معین، محصول مشترک شرکت دانش افزار نارون شریف، شرکت پایش افزار فناوران شریف و شرکت بهسازان ملت است که با همکاری این سه شرکت در مرکز راه‌کارهای اطلاعاتی هوشمند دانشگاه صنعتی شریف در حال تولید است. این محصول دانش‌بنیان با هدف رصد و نظارت بر خدمات الکترونیک از سطح زیرساخت‌های تا کسب و کار تولید شده است و جهت جایگزینی نمونه‌های خارجی و استفاده در بانک‌ها و سایر کسب‌و‌کار‌های مشابه طراحی شده است.